ondřej prosický tropickou přírodou

Fotograf Ondřej Prosický se ve své tvorbě zaměřuje na fotografování divoké přírody. Na snímcích chce nápaditě zaznamenat chování zvířat v jejich přirozeném prostředí. Fotografické workshopy a expedice zaměřené na přírodu organizuje od roku 2006, snímky publikuje v médiích a má za sebou více než tři desítky autorských výstav. K jeho největším úspěchům patří účast ve finále prestižní fotografické soutěže BBC Wildlife Photographer of the Year. Členem Asociace profesionální fotografů České republiky je od roku 2009. V květnu 2011 udělila Evropská federace profesionálních fotografů Ondřejovi Prosickému titul QEP (Qualified European Photographer) v kategorii Wildlife Photography a v témže roce získal v Bruselu ocenění FEP Landscape Golden Camera. Nejnovějším oceněním je jedna z hlavních cen soutěže Czech Press Photo 2012.

Beseda s Ondřejem Prosickým byla nesmíreně zajímavá. Hovořil o tom, jak na fotografování  zvířat, co podniknout pro správné fotografie, kam vycestovat... jak fotografovat v divoké přírodě, ale i v ZOO. Jak správně zachytit ledňáčka, kolibříka nebo třeba antilopu v Africe. Velká část povídání byla zaměřená na lední medvědy. Nádherné snímky!!!!   ...a nikomu se pak ani nechtělo domů!

Všimněte si poslední fotografie, na které je Ladislav Hovorka s neostrou rukou.... ano, to je upoutávka další výstavu. Až ji v prosinci uvidíte, pochopíte.