"Fotografický" hotel Academic

Hotel a kongresové centrum Academic

Hotel AcademicV Roztokách u Prahy na centrálním náměstí se nachází hotel a kongresové centrum Academic. Od ostatních hotelů se liší interiérovou výzdobou. Ta je pojata jako stálá výstavní galerie.

Na chodbách 3. podlaží najdeme čtyři velkoformátové unikátní fotografie Oldřicha Karáska z 60.let z Londýna. Snímky zobrazují francouzskou herečku Brigitte Bardot, dále pak Ringo Starra (Beatles), svatbu Paul McCartneye (Beatles) s Lindou Eastmanovou a Johna Lennona (Beatles) s Yoko Ono.

Galerie AcademicVyšší podlaží a hotelovou restauraci zdobí snímky hudebníků a herců Olega Homoly z let 1978 – 1986. Najdete tu již nežijící legendy jako Michala Tučného, Karla Zicha či Billy Prestona (nahrál s Beatles Let It Be, účinkoval s Rolling Stones, Ericem Claptonem aj.) i interprety, kteří jsou mezi námi, i když s nějakým tím křížkem na zádech navíc – Waldemar Matuška, Karel Gott, Jiří Lábus, Jarek Nohavica, Ivan Mládek, Olympic, Pražský výběr, Katapult… Jako bonus stěnu zdobí též hudebníci mladé generace ze skupiny Wohnout. Snímky jsou pozoruhodné nejen obsahem, ale i velkým formátem – např. fotografie Billyho Prestona je vysoká 5,5 metru.

Na výzdobě pokojů se podílelo 13 dalších českých fotografů (Jitka Rjašková, Jaroslav Boček, Lucie Svobodová, Standa Navrátil, Petr Strasenský, Jan Šroubek, Veronika Souralová, Hana Čížková, Václav Lála, Vladimír Kasl, Jiří Jakovenko, Ivana Šnaidaufová a Pavel Švarc) . Každý pokoj obsahuje sérii tří fotografií od jednoho autora a dodává tím pokoji jedinečnou a nezaměnitelnou atmosféru.

www.academic.cz

Galerie hotelu Academic

Galerie AcademicV rámci hotelu se nachází též „pravá“ výstavní galerie, kterou provozuji. Každé dva měsíce se zde střídají výstavy našich předních profesionálních i amatérských fotografů (mimo jiné zde vystavoval Jaroslav Kučera, Jan Šibík, Kamil Rodinger, Roman

Sejkot, Josef Ptáček, Garik Avanesian, František Dostál a další).  Galerie spolupracuje s prestižní novinářskou soutěží CZECH PRESS PHOTO (CPP). Firma Trigema každoročně uděluje v rámci CPP cenu Hotelu Academic za nejpůsobivější fotografii přírody. Oceněný fotograf získává relaxační víkendový pobyt a možnost uspořádání autorské výstavy v galerii Academic. Galerie Academic

www.academic.cz/verinsaze